Kolonie, zimowiska i obozy dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież
na zimowiska i kolonie do Taraski!

Tak, to kolonie przygotowane dla Ciebie - tu poznasz swoje możliwości i uwolnisz potencjał.
Tak, to tutaj odkryjesz to, co w Tobie piękne i wartościowe.
Tak, to kolonie inne niż wszystkie, spodoba Ci się…

W czasach, gdy wszystkie zakamarki planety zostały odkryte, na Ziemi wciąż kryje się tajemnica. Jest ona w Tobie - w Twoim sercu i wciąż niezbadanym mózgu oraz sieci jego neuronów. Wyrusz na poszukiwanie!
ikony-01

Po co?

By poczuć w sobie siłę i sprawczość, by przeżywać pozytywne emocje i umieć uśmiechać się nawet, gdy pojawiają się przeciwności. By odkryć, że słońce nigdy nie gaśnie…

ikony-06

Z kim?

Z serdecznymi ludźmi, takimi jak Ty. Być może trochę nieśmiałymi, być może trochę zwariowanymi, z którymi znajdziesz wspólny język, będziesz się bawić, śmiać i doświadczać radości.
Z trenerami Art of Living, certyfikowanymi instruktorami kursów ART Excel oraz YES, którzy kiedyś również poszukiwali swojej wewnętrznej siły. To ciekawa i wartościowa forma spędzania wakacji.
Warto spróbować!

ikony-05

Program kolonii/obozu:

Czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji i warsztatów, które w naturalny sposób wzmocnią Twój rozwój. Ale będzie też czas na spokój i relaks!

Jeśli jesteś dzieckiem w wieku szkolnym (8-13 lat) weźmiesz udział w koloniach z autorskim programem ART Excel.
ART Excel to skrót od - All Round Training in Excellence. Program stanowi wszechstronny trening doskonałości, który wydobywa z dzieci talenty oraz kształtuje wrażliwość.

Jeśli jesteś nastolatkiem i skończyłaś/eś już 14 lat, będziesz doskonalić swoje umiejętności podczas obozu z programem YES!.
Program YES! (Youth Empowerment Seminar) rozwija potencjał młodzieży, uczy życiowej zaradności oraz umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami dorosłego życia.

Opracowane przez Fundację Art of Living - ART Excel i YES! to dynamiczne programy, pełne humoru i zabawy. Tu uzyskasz wiedzę i umiejętności, które sprawią, że Twój umysł stanie się spokojny, podniesiesz poziom swojej wewnętrznej energii, rozwiniesz cechy liderskie i wiele, wiele innych, pozytywnych cech.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw z dużą dawką humoru!

Na program kolonii/obozu, składają się między innymi:

Spokojny umysł
Pięć kluczy do sukcesu - poznasz niezwykłe klucze skutecznego działania. Jednym z nich jest „nie bądź piłeczką odbijaną opiniami innych ludzi”. Czym jest opinia? To myśl. Czy myśli są trwałe? Przychodzą i odchodzą. Czy zdarzyło Ci się kiedyś zmienić opinię? Czy dużo czasu to zajęło? Czy warto opierać swoje poczucie własnej wartości na czymś tak nietrwałym i zmiennym jak opinia innych o Tobie? Dzięki wiedzy na temat działania swojego umysłu, poprzez zabawy i obserwację odkryjesz, że możesz zachować spokój i poczucie własnej wartości nawet wtedy, kiedy wydaje się, że sytuacja jest trudna. Kolejny klucz? To tajemnica, którą odkryjesz wspólnie z innymi.

Sztuka oddechu - być może wydaje ci się to dziwne, że możesz rozwijać coś tak naturalnego jak umiejętność oddychania, ale czy wiesz, że 98% toksyn z ciała usuwanych jest przez płuca? Jednak osoby dorosłe używają przeciętnie zaledwie 38% powierzchni płuc do oddychania, czyli nawet nie połowę! Dlaczego? Bo w młodości nikt ich nie instruował, jak można prawidłowo oddychać. Ty będziesz mieć szansę, by odkryć sztukę oddychania „pełną piersią” i nauczysz się różnych sposobów oddychania, które pomogą uspokoić swoje emocje.

Podnoszenie poziomu energii - czy możesz zaobserwować, że łatwiej wpadasz w rozdrażnienie i przygnębienie, kiedy jesteś zmęczony/a? Dlaczego tak się dzieje? Bo poziom energii i kierunek jej poruszania się wpływa na to, jakie emocje przeżywasz. Kiedy energia zaczyna opadać zaczynamy czuć złość i rozdrażnienie, a jeżeli jej poziom jest zupełnie niski, można wpaść w przygnębienie i smutek. Kiedy wzrasta, pojawiają się odwaga i poczucie własnej wartości, kreatywność, witalność, wdzięczności oraz troska. Dzięki technikom, które poznasz szybko możesz odwrócić ruch energii w sobie i podnieść jej poziom.

Mindfullness - to sztuka uważności. Ciekawa obserwacja siebie samej/siebie samego. Co czuję, jakie myśli teraz mam w głowie, co się dzieje w moim ciele. Te techniki obserwacji i medytacji pozwolą Ci zachować spokój nawet, kiedy inni będą tracić głowę.

Techniki przemiany emocji - jeśli przyjrzysz się swojemu oddechowi to odkryjesz, że każdej emocji towarzyszy inny rytm oddechu. Inaczej oddychasz kiedy przeżywasz szczęście, a inaczej kiedy się smucisz, czy denerwujesz. Dzięki nauce specjalnych rytmów oddychania oraz medytacji, rozwiniesz umiejętność uspokajania własnego umysłu i szybkiej przemiany emocji w sobie.
Ciepłe relacje
Integracja - oznacza scalanie, jednoczenie. Podczas kolonii /obozu czeka Cię mnóstwo doświadczeń w relacjach z innymi ludźmi. Biorąc udział w ćwiczeniach i grach zwiększysz zaufanie do swoich możliwości nawiązywania ciepłych i serdecznych relacji, a także umiejętność harmonijnej współpracy w grupie. Spotkasz ludzi z którymi się zakolegujesz, a może nawet zaprzyjaźnisz, oraz przeżyjesz niezapomniane przygody.
Pozytywne nastawienie
Poczucie własnej wartości - wygląd fizyczny, pieniądze - to atrybuty kapitału zewnętrznego. Ale istnieje również coś, co psychologowie nazywają kapitałem wewnętrznym. Kiedy jest on na wysokim poziomie, staje się źródłem wiary w siebie. Podstawowym zasobem kapitału wewnętrznego jest Poczucie Własnej Wartości. Nie, nie będziemy budować go w Tobie, tylko odkryjemy fakt, że już jesteś wartościową osobą, ciekawym człowiekiem! Dlaczego warto? Bo świadomość własnej wartości to klucz do szczęśliwego życia.

Rozwojowość -czy wiesz, że osoby przekonane, że mogą rozwinąć swój intelekt i zmienić swoje cechy, szybciej się uczą, są mniej podatne na stres, wytrwalej dążą do celu i nie zrażają się porażkami? Podczas kolonii/obozu nauczysz się myśleć rozwojowo o sobie! Rozwojowe nastawienie, to kolejny, ważny zasób kapitału wewnętrznego.

Optymizm – optymiści są bardziej lubiani, dłużej żyją i częściej osiągają w życiu to, co jest dla nich ważne. Ale najważniejsze dla Ciebie jest to, że optymizmu można się nauczyć! Na koloniach/obozie odkryjesz, w jaki sposób optymiści oceniają porażki, jak myślą o swoich osiągnięciach. Opanujesz nawyki, które sprawią, że staniesz się osobą bardziej pozytywną i optymistyczną.
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Joga - to tradycja samorozwoju i doskonalenia. Poranna praktyka jogi wzmocni twoje ciało i poprawi jego elastyczność. Joga to gimnastyka dla ciała, ale i dla umysłu. Dzięki łagodnym ćwiczeniom jogi rozwiniesz swoją zdolność do koncentracji i skupienia, wzmocnisz cierpliwość i silną wolę, poznasz siebie.

Sport - nie tylko joga cię tu czeka! Przygotowane są dla Ciebie także inne atrakcje. Piłka nożna, siatkówka, a także inne gry zespołowe oraz leśne wędrówki. To wszystko sprawi, że poczujesz mnóstwo pozytywnej energii.

Rozrywka - na koloniach/obozie będą również dyskoteki, ogniska, wspólne tańce, śpiewy, pokazy talentów, przygotowywanie przedstawień, bal przebierańców - to przestrzeń dla Ciebie na samorealizację, swobodę i nieskrępowaną zabawę!

Relaks - spacery po pięknej okolicy Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, kąpiele w basenie na terenie ośrodka, słuchanie śpiewu ptaków, świeże powietrze, zbieranie poziomek – to wszystko sprawi, że tu, w Tarasce, wypoczniesz, zrelaksujesz się i nabierzesz nowej energii.

Ośrodek

Kolonie/obozy odbywają się w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce k. Piotrkowa Trybunalskiego. Ośrodek położony jest w pięknej okolicy Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko ujścia rzeki Czarnej do Pilicy. Jego rozległy teren pozwala dzieciom i młodzieży na wiele aktywności. Oferujemy uczestnikom pokoje 4-6 osobowe - każdy z własną łazienką. Serwujemy 5 smacznych, wegetariańskich posiłków dziennie.


ZOBACZ GALERIĘ

Terminy kolonii ART Excel i YES! (lato 2023 r.):

TURNUSY:
23.06 - 01.07
7-15.07
16-24.07
25.07-02.08
3-11.08

Projekt Podaruj Wakacje Dzieciom


Widząc niezwykłą wartość programów ART Excel i YES! zależy nam, aby umożliwić udział w koloniach jak największej ilości dzieci i młodzieży, zwłaszcza będących w trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej.

Od 2014 r. Fundacja Art of Living Polska realizuje program Podaruj Wakacje Dzieciom, którego celem jest pokrycie kosztów kolonii letnich i zimowych dla dzieci i młodzieży znajdujących się w pieczy zastępczej lub będących pod opieką ośrodków pomocy społecznej. Do tej pory z dofinansowania skorzystało już ponad 550 dzieci!

Dowiedz się więcej o programie