Sri Sri School of Yoga

“Ludzkie życie ma potencjał, by rozkwitnąć niczym pąk kwiatu. Pełny rozkwit ludzkiego życia to właśnie joga." – Sri Sri Ravi Shankar

Naszą misją jest, by uczyć jogi w czystej, tradycyjnej formie z naciskiem na technikę i pragmatyczne, naukowe podejście.

Sri Sri School of Yoga została założona przez Sri Sri Raviego Shankara, światowego działacza humanitarnego, mistrza jogi i medytacji. Szkoła dąży do poprawy zrozumienia jogi na Świecie poprzez edukację i szkolenia, które są oparte o tradycją wedyjską – najgłębsze źródła jogi – oraz długą linię mistrzów. Czyni jogę dostępną i przydatną dla współczesnego człowieka niezależnie od wieku, zdolności, kultury i religii poprzez wszechstronną i wielowymiarową edukację, opartą na naukowych fundamentach, nasze programy szkoleniowe obejmują i integrują wszystkie aspekty jogi, w tym Hatha Yoga (wysiłek), Raja Yoga (bez wysiłku, królewska) Gyana Yoga (mądrość), Karma Yoga (działanie), Bhakti Yoga (miłość). Podstawowymi elementami naszych szkoleń są asany (pozycje jogowskie), pranayamy (techniki oddechowe), medytacja oraz umiejętność doświadczenia i zastosowania jogi po za matą. Absolwenci programu przechodząc profesjonalnie zaprojektowane szkolenie, doświadczają głębokiego, osobistego zrozumienia jogi, co pozwala im przekazywać powyższe aspekty swoim uczniom. Piękno podejścia Sri Sri do jogi polega na unikalnym połączeniu fundamentalnych zasad praktyki (Sadhana), pomoc innym i kontemplacji (Satsang), które poprzez rozwój jednostki wspomaga rozkwit ludzkich wartości w społeczeństwie.

Yoga Alliance, USA

Sri Sri School of Yoga jest zarejestrowana (RYS® – Registered Yoga School) w Yoga Alliance, USA od 2010 roku. Absolwenci naszych programów szkoleniowych dla trenerów, mogą zarejestrować się w Yoga Alliance jako zarejestrowani nauczyciele jogi (RYT® – Registered Yoga Teachers).

Indian Yoga Association

Sri Sri School of Yoga jest członkiem Indian Yoga Association (IYA), inicjatywy podjętej przez rząd Indii wraz ze wiodącymi instytucjami jogowskimi, która po 25-30 latach starań zaowocowała zrzeszeniem wszystkich instytutów jogi pod jednym parasolem. Stowarzyszenie IYA jest apolityczną, nie związaną z religią organizacją typu non-profit. Jedynym celem jej działalności jest promowanie wiedzy o jodze i jej zastosowaniach w celu przysporzenia korzyści wszystkim grupom społecznym. Organ samoregulacyjny ustanowiony 31 października 2008 r. Zatwierdzony przez Ministerstwo AYUSH, Ministerstwo Zdrowia i Dobrostanu Rodzin oraz Rząd Indii. Siedziba stowarzyszenia znajduje się obecnie w Narodowym Instytucie Morarji Desai w Indiach w Delhi.