News

Majówka w Tarasce 2017


Druga już edycja Majówki w Tarasce za nami. Jeszcze kilka dni temu przygotowania trwały pełną parą, a dziś nie tylko przygotowania ale i sama Majówka są już tylko wspomnieniem. Ale jakże miłym wspomnieniem!

Nasi goście przywieźli ze sobą pogodę ducha, ciekawość i gotowość do wyzwań, które z pewnością były bardzo pomocne podczas weekendu wypełnionego atrakcjami. A ich było co niemiara! Entuzjaści jogi i porannego wstawania zjawiali się w Tarasce o 7 rano, aby ćwiczyć z nami jogę i nabierać energii na cały dzień. Po śniadaniu Marzena i Rafał, wspaniali trenerzy z Krakowa, poprowadzili warsztat o tym, jak być szczęśliwym, zrelaksowanym, a jednoczenie pełnym entuzjazmu i chęci do działania. Wprowadzili nas w arkana ćwiczeń oddechowych, relaksacyjnych, metod radzenia sobie ze stresem. Zaś po obiedzie mieliśmy możliwość zanurzyć się w sobie w czasie łagodnej jogi sesji, a także uwolnić emocje poprzez taniec.

Odbył się również bieg nad rzekę Czarną, zorganizowany przez Tomka Michalaka z grupy "Aktywni w Sulejowie". Mamy nadzieję, że dzięki entuzjazmowi Tomka Taraska częściej będzie gościć amatorów biegania.

Gdy nastał wieczór wyruszyliśmy na "nocną wyprawę po leśną przygodę". Trasa była wymagająca, ale dzielnie nas wsparła liczna i entuzjastyczna grupa z Piotrkowskiego Klubu Biegacza "Endorfina". Dla niektórych z nich ta trasa była jak rozgrzewka... Ale większość uczestników z radością powitała czekające na nich ognisko i pokrzepiający poczęstunek. Wytrwali wędrownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Aleksandrów.

Całość Majówki dopełniały przepyszne potrawy kuchni wegetariańskiej, które przygotowywała dla nas Małgosia, zaskakując pomysłami i smakami, a tajniki jej kuchni mogliśmy poznać podczas warsztatu o zdrowym odżywianiu. Natomiast Sylwia i Michał Kurpios z klubu sportowego Amber z Tomaszowa Mazowieckiego podzielili się z nami wiedzą o jadalnych roślinach, które rosną wokół nas. Okazało się, że kwiaty ozdobne na naszym ganku są bardzo smaczne i zdrowe, a trawnik jest pełen wartościowych ziół, z których Michał przyrządził herbatę używając do tego dziwnego, ale praktycznego i ekologicznego czajnika.

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, prowadzącym zajęcia za ich zaangażowanie przy organizacji imprezy, dziękujemy każdej osobie, która przyczyniła się do wspólnej pracy i zabawy. Specjalne podziękowania kierujemy do władz Gmin Aleksandrów, Sulejów oraz Mniszków które wspierając "Majówkę w Tarasce" niewątpliwie przyczyniły się do jej sukcesu, jak również do Stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń, PKB Endorfina, KS Amber, Kajmaru, oraz grupy "Aktywni w Sulejowie", których zaangażowanie i entuzjazm były dla nas niezwykle pomocne i inspirujące.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Organizatorzy "Majówki w Tarasce"

parallax background