Sri Sri Ajurweda

Sri Sri Ayurveda - zabiegi, masaże, kursy gotowania wg Ajurwedy

W Centrum Promocji Zdrowia wszystkie zabiegi, masaże i konsultacje wykonujemy w ramach Sri Sri Ayurvedy, która w unikalny sposób łączy starożytną wiedzę Ajurwedy z nowoczesną formą przekazu, tak by była zrozumiała i możliwa do zastosowania przez współczesnego człowieka Zachodu. Ajurweda to holistyczne podejście do życia i organizmu człowieka. Specjalistyczne zabiegi i masaże pomagają usunąć napięcia i toksyny ze wszystkich obszarów ciała i umysłu.

Zespół Sri Sri Ayurvedy kształcony jest przez specjalistów z Indii, Niemiec i Kanady. Nieustannie pogłębia wiedzę, zdobywa nowe umiejętności, aby zaoferować zupełnie unikalne i szczególne doświadczenie relaksu, komfortu, regeneracji i odprężenia całego organizmu. Do Centrum można przyjechać w każdej chwili, jeśli macie Państwo potrzebę odpocząć i zregenerować zdrowie (termin do indywidualnego uzgodnienia z managerem Sri Sri Ayurvedy).


Kurs gotowania wg Ajurwedy

W jakiej porze dnia i roku?
W jakiej ilości i jak przygotowane!
Jedzenie dla odżywiania.

Wegetariańskie. Zrównoważone. Najprościej jak można.
Podczas kursu gotujemy metodą opartą o wedyjską wiedzę pochodzącą ze starożytnych Indii.

W ciągu trzech dni otrzymasz praktyczne wskazówki jak przygotowywać posiłki i gotować wg zasad Ajurwedy
. Program zawiera w 1/3 część teoretyczną, a w 2/3 część praktyczną (wspólne gotowanie w kuchni).
Tematy poruszane na kursie:

Sześć sposobów na podniesienie poziomu energii witalnej
Balansowanie posiłku poprzez sześć smaków i co z tego wynika?
Przyprawy i ich właściwości
Indywidualne nawyki żywieniowe i harmonijny styl życia
Wybieranie pożywienia zgodnie ze swoim typem konstytucji
Wiedza o tym, po których pokarmach czujemy się szczęśliwi, podekscytowani lub ociężali
Rozpoznawanie nierównowagi w organizmie i sposoby jej przywracania
Naturalne remedia domowe
Właściwe przygotowywanie posiłków (śniadanie, obiad, kolacja, desery)
Utrzymanie prawidłowej wagi ciała

najbliższy kurs:
https://centrumtaraska.pl/new/2019/12/05/warsztat-gotowania-wg-ajurwedy-24-04-26-04 /

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą masaży, zabiegów i konsultacji ajurwedyjskich.

Oferta Centrum Zdrowia i Urody:


 • masaże i zabiegi ajurwedyjskie;
 • specjalistyczne konsultacje ajurwedyjskie;
 • detox ajurwedyjski - holistyczny program oczyszczania organizmu (dynamiczny, niezwykle odmładzający);
 • weekend dla zdrowia;
 • wczasy z Ajurwedą;
 • konsultacje dietetyczne;
 • konsultacje z lekarzem Ajurwedy;
 • kursy masaży ajurwedyjskich;
 • kursy gotowania wg Ajurwedy.
Kurs gotowania wg Ajurwedy MD kwiecień

Aktualny cennik masaży i zabiegów Sri Sri Ayurvedy


WAŻNE INFORMACJE PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ZABIEGU
Do zabiegów należy podejść na czczo lub po upływie minimum 1 godziny od ostatniego, lekkiego posiłku.
Zabiegów nie stosujemy:
 • w przypadku ostrej infekcji, połączonej z podwyższoną temperaturą,
 • osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
 • Abhyangi nie stosujemy w I trymestrze ciąży, w 2 i 3 dniu menstruacji oraz w przypadku obfitego krwawienia,
 • Marmy nie stosujemy w 2 i 3 dniu menstruacji oraz w przypadku obfitego krwawienia,
 • Nasya nie stosujemy w czasie ciąży i menstruacji,
 • Netra Tarpana nie stosujemy w czasie menstruacji.
 • Informacje i zapisy:

  tel. (+44) 756 90 18, tel. kom. (+48) 509 861 666 kontakt@centrumtaraska.pl

  Zabiegi podstawowe

  ABHYANGA
  Czas trwania: 
  60 min
  Masaż Abhyanga to masaż olejowy całego ciała obejmujący również głowę, twarz, dłonie oraz stopy. Wykonywanie Abhyangi wiąże się z pracą nad centrami energetycznymi ciała, czyli marmami, oraz łączącymi je kanałami przepływu prany, zwanych nadis. Masaż stymuluje cały organizm do samoregulacji i regeneracji. Łagodny dotyk i ciepły olej dodatkowo wprawiają w stan odprężenia i głębokiego relaksu. Usunięcie napięć ma pozytywny wpływ na pracę narządów wewnętrznych i układu nerwowego. Abhyangę wykonuje się zazwyczaj przy użyciu oleju sezamowego.
  SHIRODHARA
  Czas trwania: 
  60 min
  Shirodhara polega na masowaniu czoła i obszaru pomiędzy brwiami, co powoduje wejście w stan głębokiego odprężenia. Masaż wykonywany jest poprzez nakierowanie w to miejsce strużki ciepłego oleju. Ma działanie nie tylko relaksacyjne, ale przede wszystkim terapeutyczne - dobroczynnie wpływa na pracę mózgu i systemu nerwowego. Powoduje uwolnienie napięć zgromadzonych w obszarze głowy, a co za tym idzie - usprawnia krążenie śródmózgowe i ułatwia usunięcie zgromadzonych toksyn. W następstwie rozluźnienia i oczyszczenia tego obszaru ustępują chroniczne bóle głowy i oczu, a także problemy z zatokami.
  MARMA
  Czas trwania: 
  60 min
  Punkty marma są to miejsca na ciele, w których gromadzi się życiowa energia, zwana praną. Łącznie jest ich aż 107 i rozmieszczone są na całym ciele. Łączą się ze sobą za pomocą kanałów energetycznych, tzw. nadis, tworząc sieć połączeń, przez które energia może się przemieszczać. Ponieważ punkty marma stanowią centra energetyczne ciała, pełnią bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Stymulowanie tych obszarów ma znaczący wpływ na zdrowie, a ich naruszenie lub uszkodzenie prowadzi do poważnych chorób a nawet do śmierci.
  MASAŻ TWARZY
  Czas trwania: 
  30 min
  Masaż połączony ze stymulacją punktów marma. Zabieg ten oprócz odmłodzenia i odżywienia skóry twarzy działa relaksująco na cały organizm. Często jest łączony z zabiegiem Marma na całe ciało. Oddzielnie stosowany najczęściej wtedy, kiedy klient jest ograniczony czasem, a potrzebuje odbudowy sił witalnych.
  TERAPIA CRANIOSACRAL (CZASZKOWO- KRZYŻOWA)
  Czas trwania: 
  60 min
  Technika polegająca na bardzo subtelnym dotyku w obrąbie całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem czaszki (centralnego układu nerwowego), kręgosłupa i kości krzyżowej, co na poziomie ciała poprzez system powięzi, mobilizuje naturalne siły organizmu do samoleczenia, "resetując" nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów. W trakcie terapii przywracany jest prawidłowy przepływ energii życiowej - prany, co owocuje m.in. stabilizacją psychiczną. W tym swoistym procesie transformacji, nabywamy umiejętność świadomego, konstruktywnego radzenia sobie z negatywnymi emocjami i wzorcami zachowań. Istotnym poziomem terapii jest uwalnianie uwięzionej energii bolesnych doświadczeń - traumy. Terapia korzystnie wpływa na dotknięte zmianami chorobowymi organy ciała - w tym kręgosłup, dolegliwości natury psychosomatycznej, schorzenia autoimmunologiczne, depresję, wyczerpanie, nierównowagę hormonalną, traumy - również okołoporodowe. Zalecana jest dorosłym, niemowlętom, dzieciom, nastolatkom, a także kobietom w ciąży od 2.trymestru.
  KATI BASTI
  Czas trwania: 
  60 min
  Kati Basti jest olejowym zabiegiem terapeutycznym, mającym na celu uwolnienie napięć w dolnej części pleców. Stosowany w masażu ciepły olej rozluźnia kręgosłup i powoduje zmniejszenie sztywności przy jednoczesnym wzmocnieniu tkanki kostnej. Rozgrzanie dolnej partii ciała powoduje, że olej może łatwiej wniknąć do wewnątrz ciała. W ten sposób następuje odżywienie i wzmocnienie mięśni, wiązadeł i nerwów. Wykonujący zabieg terapeuta wlewa ciepły olej do niecki wykonanej z ciasta cieciorkowego, umieszczonej na plecach pacjenta. Na zakończenie pozostały w niecce olej jest rozprowadzany po całych plecach i wykonywany jest masaż.
  KARNA PURANA
  Czas trwania: 
  60 min
  Karna Purana jest polecana szczególnie dla osób, które borykają się z problemem bezsenności, szumami w uszach, bólami głowy, chorobami stawów żuchwy, a także myjących trudności z poradzeniem sobie z nadmiarem lęków i zmartwień. W tym wypadku olej aplikuje się do wewnątrz ucha, a następnie wykonywany jest masaż małżowiny, okolic ucha i szyi. Zabieg ten ma na celu rozgrzanie wnętrza ucha i powoduje zmniejszenie napięć skumulowanych w obrębie czaszki. Wykonując go można doświadczyć pozytywnego efektu rozluźnienia i poprawy funkcjonowania kanału słuchowego.
  NETRA TARPANA
  Czas trwania: 
  60 min
  Problemy z oczami mogą przejawiać się na wiele sposobów - jako ból, pieczenie, utrata ostrości widzenia, zamglenie czy suchość. Netra Tarpana polega na wykonaniu kojącej kąpieli oczu w ciepłym klarowanym maśle - ghee. Ciepłe ghee ma relaksujące działanie, pomaga usuwać napięcia i toksyny. Dodatkowo powoduje odżywienie i dobre nawilżenie gałek ocznych, co przekłada się na ich lepsze funkcjonowanie na co dzień. Zabieg wpływa na poprawienie ostrości widzenia i zwiększa zakres spostrzeganych barw. Pozbycie się napięć z oczu powoduje ustępowanie bólów głowy.
  NASYA
  Czas trwania: 
  60 min
  Nasya to zabieg, który nawilża i ochrania drogi oddechowe oraz udrażnia zatoki. Jego działanie pomaga z problemem suchości nosa. Udrażnianie dróg oddechowych przywraca zdolność do prawidłowego oddychania. Poprzez nos pobierana jest Prana - energia życiowa. Usuniecie toksyn i zalegającego śluzu powoduje, że nie tylko otwiera się wejście dopływu Prany do organizmu, ale także uwalniają się napięcia, zgromadzone w obrębie twarzy i głowy. Efektem zabiegu jest usunięcie wydzielin zalegających w nosie, zatokach, gardle i obszarze głowy. Można także doświadczyć poprawy widzenia i głosu, oraz rozjaśnienia umysłu.

  Zabiegi łączone

  MARMA I MASAŻ TWARZY
  Czas trwania: 
  60 min
  ABHYANGA Z MARMĄ
  Czas trwania: 
  120 min
  ABHYANGA Z SHIRODHARĄ
  Czas trwania: 
  120 min
  ABHYANGA ZE SVEDANĄ
  Czas trwania: 
  90 min
  Svedana jest rodzajem łaźni parowej, wykonywanej z zasłonięciem wrażliwych na przegrzanie części ciała. W trakcie zabiegu otwierają się pory i przez skórę zostają usunięte z organizmu nagromadzone w nim szkodliwe substancje. Svedana jest również dobrym wstępem do przeprowadzenia innych zabiegów pielęgnacyjnych, myjących na celu usunięcie martwego naskórka, nawilżenie, odżywienie i tonizowanie skory.