Majówka w Tarasce 2017

Druga już edycja Majówki w Tarasce za nami. Jeszcze kilka dni temu przygotowania trwały pełną parą, a dziś nie tylko przygotowania ale i sama Majówka są już tylko wspomnieniem. Ale jakże miłym wspomnieniem!

Nasi goście przywieźli ze sobą pogodę ducha, ciekawość i gotowość do wyzwań, które z pewnością były bardzo pomocne podczas weekendu wypełnionego atrakcjami. A ich było co niemiara! Entuzjaści jogi i porannego wstawania zjawiali się w Tarasce o 7 rano, aby ćwiczyć z nami jogę i nabierać energii na cały dzień. Po śniadaniu Marzena i Rafał, wspaniali trenerzy z Krakowa, poprowadzili warsztat o tym, jak być szczęśliwym, zrelaksowanym, a jednoczenie pełnym entuzjazmu i chęci do działania. Wprowadzili nas w arkana ćwiczeń oddechowych, relaksacyjnych, metod radzenia sobie ze stresem. Zaś po obiedzie mieliśmy możliwość zanurzyć się w sobie w czasie łagodnej jogi sesji, a także uwolnić emocje poprzez taniec.

Odbył się również bieg nad rzekę Czarną, zorganizowany przez Tomka Michalaka z grupy "Aktywni w Sulejowie". Mamy nadzieję, że dzięki entuzjazmowi Tomka Taraska częściej będzie gościć amatorów biegania.

Gdy nastał wieczór wyruszyliśmy na "nocną wyprawę po leśną przygodę". Trasa była wymagająca, ale dzielnie nas wsparła liczna i entuzjastyczna grupa z Piotrkowskiego Klubu Biegacza "Endorfina". Dla niektórych z nich ta trasa była jak rozgrzewka... Ale większość uczestników z radością powitała czekające na nich ognisko i pokrzepiający poczęstunek. Wytrwali wędrownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Aleksandrów.

Całość Majówki dopełniały przepyszne potrawy kuchni wegetariańskiej, które przygotowywała dla nas Małgosia, zaskakując pomysłami i smakami, a tajniki jej kuchni mogliśmy poznać podczas warsztatu o zdrowym odżywianiu. Natomiast Sylwia i Michał Kurpios z klubu sportowego Amber z Tomaszowa Mazowieckiego podzielili się z nami wiedzą o jadalnych roślinach, które rosną wokół nas. Okazało się, że kwiaty ozdobne na naszym ganku są bardzo smaczne i zdrowe, a trawnik jest pełen wartościowych ziół, z których Michał przyrządził herbatę używając do tego dziwnego, ale praktycznego i ekologicznego czajnika.

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, prowadzącym zajęcia za ich zaangażowanie przy organizacji imprezy, dziękujemy każdej osobie, która przyczyniła się do wspólnej pracy i zabawy.
Specjalne podziękowania kierujemy do władz Gmin Aleksandrów, Sulejów oraz Mniszków które wspierając "Majówkę w Tarasce" niewątpliwie przyczyniły się do jej sukcesu, jak również do Stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń, PKB Endorfina, KS Amber, Kajmaru, oraz grupy "Aktywni w Sulejowie", których zaangażowanie i entuzjazm były dla nas niezwykle pomocne i inspirujące.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Organizatorzy "Majówki w Tarasce"

Wspaniali Wolontariusze!

Wspaniali Wolontariusze!

Za nami kolejny bardzo udany weekend sewowy. Tak krótko trwał, a tyle się wydarzyło :)

Nasz nowy projekt - stworzenie miejsca na magiczne powitania słońca, nabiera kolorów. Uprzątnęliśmy zalegające od wielu, wielu lat sterty gałęzi i liści, tworząc wśród strzelistych modrzewi przestrzeń na urokliwy kącik do medytacji i jogi - z widokiem na rozległe pola o wschodzie słońca. Ogromne ognisko paliło się dwa dni, a popiół jeszcze dziś jest ciepły. Czeka nas jeszcze sporo pracy zanim kącik powstanie, ale najtrudniejsze za nami - porządek już nastał:)

Po obiedzie Janek Szopa, artysta plastyk na 100% wprowadził nas w arkana grafiki warsztatowej i techniki linorytu. Pod jego czujną i jakże cierpliwą opieką dłutami tworzyliśmy na linoleum lustrzane odbicia rysunków, aby potem malować je farbą i odbijać na papier w prasie drukarskiej sporządzonej przez Janka z magla ze starej pralki! Nie było to wcale takie proste, wymagało nie lada skupienia. Takie totalne tu i teraz. A do tego wiosenne słoneczko i ciepło ogniska przy którym rozstawiliśmy stoły do pracy.

Powstały również nowe szlaki turystyczne wokół Taraski. Niezłomni Rafał Przybylski i Janek Arcyz dzielnie pokonywali długie kilometry wytyczając trasy i oznaczając drzewa. Mamy już dwa szlaki - żółty i niebieski.

Skoro do Taraski przyjechał Janek Arcyz - to jak zwykle nie sam, ale ze 100 drzewkami, które pod jego kierownictwem posadziliśmy.

Wieczory spędzaliśmy na satsangach ze Swamim Jaataveda, który w tym czasie w Tarasce prowadził kurs Blessingu.

Kulinarnie, bardzo dogadzali nam Karolina i Maciek Szaciłło, jak zawsze stając się dla nas inspiracją do wzbogacania diety o ciekawe, lekkie i zdrowe potrawy. Serdecznie im raz jeszcze dziękujemy!!

Pogoda również nam sprzyjała, był to prawdziwie wiosenny, słoneczny weekend.

Rozmawialiśmy również o planach rozwoju Art of Living, o nadchodzących międzynarodowych wydarzeniach w Tarasce, w czasie których znów będziemy mogli pracować jako jedna wspaniała sewowa drużyna.

Bardzo miło wspominamy wspólną pracę i zabawę, dziękujemy tym, którzy przyjechali do nas i serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy do odwiedzania Taraski! Również na wspólne powitanie wschodzącego słońca..Podsumowanie wakacji 2016

Lato dobiegło końca, uczniowie wrócili do szkół, a dorośli do starego przedwakacyjnego rytmu. W Tarasce zaś przyszedł czas na podsumowania.

Tradycyjnie motywem przewodnim wakacji były kolonie z programami Fundacji Art of Living - ART EXCEL (All Round Training in Excellence) dla dzieci oraz YES! (Youth Empowerement Seminar!) dla młodzieży. W tym roku po raz pierwszy odbyły się aż cztery turnusy, w tym jeden międzynarodowy.

Drzwi naszego ośrodka stanęły otworem dla ponad 200 dzieci ze wszystkich zakątków Polski. Niemal 80 z nich skorzystało z dobrodziejstw tych obozów dzięki sponsorom i wolontariuszom zaangażowanym w prowadzoną przez Fundację Art of Living od 2014 roku charytatywną akcję PODARUJ DZIECIOM WAKACJE.

Przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia Taraska gościła jedną z najbardziej doświadczonych nauczycielek programów młodzieżowych z Indii - Malę Sundareshan. Swój pobyt w Tarasce Mala rozpoczęła od poprowadzenia nowego programu dla młodzieży YES! 2 (YOUTH EMPOWEREMENT SEMINAR!2), w którym oprócz polskich nastolatków, wzięła udział grupa młodzieży z Estonii.

O samych koloniach można by pisać obficie, lecz słowa są niewystarczające w obliczu różnorodności emocji, dynamicznych zwrotów akcji, rodzących się więzi i licznych niezapomnianych momentów. Nie są też w stanie oddać wysiłku sztabu zaangażowanych w organizację kolonii ludzi i wielu czynników, które składają się na piękny efekt końcowy- rozjaśnione, zdobione uśmiechem, a nierzadko łzami wzruszenia, twarze dzieci. Obrazy, choć nadal są tylko namiastką, radzą sobie z tym znacznie lepiej - dlatego zapraszamy Was do obejrzenia całkiem nowego filmiku, który powstał w trakcie kolonii Art Excel w drugiej połowie lipca: kolonia ART EXCEL 2016 Taraska

Tuż po zakończeniu kursu YES!2 odbył się program INTUITION PROCESS, na który czekaliśmy z niecierpliwością i zaciekawieniem. Intuition Process to innowacyjna metoda odkrywania w dzieciach wrodzonych zdolności intuicyjnych, które w trakcie dorastania, na skutek stresu i trudnych sytuacji zostały uśpione. Efekty zaledwie kilkugodzinnej pracy były zdumiewające - dzieci czytające bez udziału wzroku, odwzorowujące obrazki z zawiązaną na oczach opaską czy wreszcie odnajdujące ukryte w pomieszczeniu przedmioty jedynie po uprzednim dotknięciu ich.

W przerwie pomiędzy programami dla dzieci zadbaliśmy o dorosłych - w lipcu odbyły się KONSULTACJE LEKARZA AJURWEDY dr Saurabha Pardeshi oraz sztandarowy kurs Fundacji Art of Living HAPPINESS PROGRAM/ SZTUKA ODDECHU. Grupa przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnych instytucji opiniotwórczych zaproszona została natomiast do udziału w kursie zarządzania stresem w biznesie STRESS MANAGEMENT.

Wisienką na bogatym wakacyjnym torcie były dwa gościnne wydarzenia - na przełomie lipca i sierpnia ośrodek zamienił się w rodzinną przystań uczestników FESTIWALU WITALNEGO. W czasie tygodnia Witalnego w Tarasce wytworzyła się przestrzeń porozumienia wykraczającego poza granice wieku czy pełnionej roli społecznej. Rodzice mogli odpocząć i skorzystać z bogatej oferty warsztatów, w tym warsztatów Fundacji Art of Living, ze świadomością że ich pociechy świetnie bawią się i uczą jednocześnie na prowadzonych równolegle zajęciach. Nie brakowało też wydarzeń, w czasie których wszystkie pokolenia spotykały się, by wspólnie świętować i budować atmosferę więzi oraz zaufania. Z kolei dzięki WARSZTATOM 5 RYTMÓW, które odbyły się w ostatni weekend sierpnia, wakacje zakończyliśmy wyrazistym tanecznym akcentem . Ekspresja i ponowne łączenie się z mądrością ciała to 5 rytmów w dużym skrócie.

Na zakończenie sezonu odbył się także dwutygodniowy kurs doszkalający (ART EXCEL & YES TEACHERS TRAINING COURSE) skierowany do nauczycieli Happiness Program, którzy zdecydowali się podnieść swoje kwalifikacje o kursy Art Excel oraz Yes . W międzynarodowym gronie (Grecja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Brazylia) znaleźli się też nauczycieli z Polski - Jan Romaniuk oraz Jadwiga Rogowska. Nowym nauczycielom serdecznie gratulujemy i niezmiernie cieszymy się, że zespół ds. programów dziecięcych powiększył się o doświadczonych trenerów stworzonych do pracy z dziećmi.

Lato obfitowało w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń, jesień nadchodzi wielkimi krokami - rozpoczyna się kolejny rozdział, a w nim szereg interesujących i wartościowych kursów. Adekwatnie będzie zatem zakończyć słynnym "ciąg dalszy nastąpi ." i zachęcić do regularnych wizyt na naszej stronie internetowej oraz facebooku, by nic, co ważne, Wam nie umknęło.

P.S. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym >> facebook'u <<BikeOrient - rajd na orientację w Sulejowskim Parku Krajobrazowym

W sobotę 25 czerwca w Centrum Taraska gościliśmy rowerzystów z całej Polski. Tego dnia odbyła się druga edycja imprezy z cyklu Bike Orient, w której wzięło udział 244 uczestników. Była to trzecia impreza Pucharu Bike Orient w 2016r., zaliczana jednocześnie do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację. Rajd rozegrany został na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, przez który przepływają Pilica, Czarna i Luciąża. Atrakcją dla startujących była możliwość ochłody w wodach tych rzek w trakcie przemieszczania się pomiędzy wyznaczonymi punktami. Trasy okazały się wymagające. Zwycięzcy trasy giga pokonanie całej trasy zajęło nieco ponad 7 godzin.

Majówka 2016

Wiosenna, słoneczna "Majówka w Tarasce" już za nami. Z wielką przyjemnością wspominamy każdy jej dzień, wypełniony różnorodnymi atrakcjami, ale co dla nas najważniejsze - uśmiechami licznie przybyłych gości. Prawdziwie majówkowa atmosfera towarzyszyła nam podczas warsztatów zdrowego odżywiania, radzenia sobie ze stresem, sesji relaksacyjnych czy zajęć z jogi.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku również mieli w czym wybierać. Tajniki nordic walkingu przybliżył nam Pan Józef Deląg, trener Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina, o okolicznej roślinności z wielkim sercem opowiedział nasz leśnik Janek Arcyz, a odnajdywania drogi przy użyciu mapy i kompasu nauczył nas Rafał Przybylski. Tak przygotowana odważna drużyna wybrała się na 9-cio kilometrową "Nocną wyprawę po leśną przygodę" - uwieńczoną wspólnym ogniskiem z pysznym wegetariańskim poczęstunkiem. W ciągu dnia poznawaliśmy uroki okolicy na inspirujących spacerach z leśnikiem, a firma Kajmar zabrała nas na spływ kajakowy urokliwą Pilicą od Skotnik do Kurnędza.

Z dużym zaangażowaniem przyłączyliśmy się również do IX edycji akcji "Czysta i bezpieczna Pilica od źródeł do ujścia". Przed wyruszeniem w leśne ostępy, na zorganizowanej krótkiej konferencji gościliśmy Pana Dionizego Głowackiego, Wójta Gminy Aleksandrów, zaś władze Sulejowa reprezentowała Pani Izbela Jędrzejczak-Zamolska. Przybyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń a także Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, oraz wielu wolontariuszy. Pan Michał Kurpios, prezes Klubu Sportowego Amber, jako inicjator i koordynator akcji przybliżył gościom ideę która zaświtała w jego głowie 9 lat temu i z roku na rok przyciąga do działania kolejnych entuzjastów z nadpilicznych gmin, zaś Pan Marcin Suszka, wiceprezes KS Amber i jednocześnie koordynator akcji sprzątania na terenie Gminy Sulejów zainspirował nas do działania opowiadając jak inicjatywa zapoczątkowana kilka lat temu zaledwie przez garstkę entuzjastów w tym roku, w dniu 22 kwietnia, przyciągnęła aż 250 osób! W czasie naszego majówkowego sprzątania uzbieraliśmy 54 worki! Zadbaliśmy o rzeki Czarną oraz Pilicę i jej starorzecze, usuwając śmieci zarówno z brzegów jak i z wody - dzięki kajakarzom. Sukces z radością świętowaliśmy przy wspólnym obiedzie uświetnionym ciastami podarowanymi przez sulejowskie firmy cukiernicze "Chaładaj" i "Michaś", snując plany kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Majówka minęła niespodziewanie szybko. Serdecznie dziękujemy gościom za odwiedziny, wolontariuszom za ich jak zwykle ogromne zaangażowanie w pomoc przy organizacji imprezy, dziękujemy każdej osobie, która przyczyniła się do wspólnej pracy i zabawy.
Specjalne podziękowania kierujemy do władz Gmin Aleksandrów oraz Sulejów, które wspierając "Majówkę w Tarasce" niewątpliwie przyczyniły się do jej sukcesu, jak również do współorganizatorów: Stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń, PKB Endorfina, KS Amber, Kajmaru, których zaangażowanie i entuzjazm były dla nas niezwykle pomocne i inspirujące.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Organizatorzy "Majówki w Tarasce"

DZIECI Z GMINY SULEJÓW NA FERIACH W TARASCE
12.03.2016

12 dzieci z gminy Sulejów - podopieczne MOPS w Sulejowie - nieodpłatnie spędziło pierwszy tydzień ferii w Centrum Promocji Zdrowia w Tarasce. Było to możliwe dzięki współpracy Burmistrza Sulejowa z dyrekcją ośrodka.

Dzięki szczodrości sponsorów w akcji Podaruj Dzieciom Wakacje, można było sfinansować kolonie zimowe dzieciom z rodzin znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Oprócz wielu inspirujących i rozwijających zajęć na terenie ośrodka (np. warsztatów lepienia z gliny czy tworzenia wioski kosmitów) dzieci odwiedziły Aqua Park w Kleszczowie i Osadę Leśną w Kole oraz siedzibę Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy. Dzieci miały również okazję zwiedzić cieszącą się dużą popularnością multimedialną wystawę PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Zimowisko zakończyło się kreatywnym przedstawieniem przygotowanym specjalnie dla rodziców i opiekunów. W czasie pobytu w Tarasce uczestnicy zawiązali piękne przyjaźnie, nauczyli się wiele o sobie oraz otworzyli się na innych i piękno otaczającego świata. Jak zwykle najtrudniejsze były pożegnania - polały się łzy wzruszenia i zrodziły się nadzieje na szybkie powroty na kolejne obozy, być może już latem :-)

A oto podziękowania płynące prosto z serca dla strażaków z OSP, których odwiedziły dzieci podczas pobytu w Centrum Zdrowia Taraska:
>> PODZIĘKOWANIA <<ZIMOWISKA Z PROGRAMEM YES! I ART EXCEL
26.02.2016

Wczoraj w Tarasce zakończyły się zimowiska z programem YES! i Art Excel. W tym roku zorganizowaliśmy dwa turnusy. Jeszcze przedwczoraj Taraska była przepełniona dziecięcym entuzjazmem oraz gwarem śmiechów i rozmów. Dziś ośrodek wydaje się cichy i opustoszały, ale nasze serca pozostają wypełnione radością z dobrze wykonanej pracy oraz niezwykłych przemian, jakie zaszły w dzieciach i młodzieży.

Nasza satysfakcja jest wyjątkowo duża, ponieważ dzięki szczodrości sponsorów, mogliśmy podarować kolonie aż 50 dzieciom z rodzin znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Atmosfera była niezwykła. Oprócz wielu inspirujących i rozwijających zajęć na terenie ośrodka (np. warsztatów lepienia z gliny czy tworzenia wioski kosmitów) dzieci odwiedziły Aqua Park w Kleszczowie i Osadę Leśną w Kole oraz siedzibę Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.

Dzieci miały również okazję zwiedzić cieszącą się dużą popularnością multimedialną wystawę PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Oba zimowiska kończyły się kreatywnymi przedstawieniami przygotowanymi specjalnie dla rodziców i opiekunów. W czasie pobytu w Tarasce uczestnicy zawiązali piękne przyjaźnie, nauczyli się wiele o sobie oraz otworzyli się na innych i piękno otaczającego świata. Jak zwykle najtrudniejsze były pożegnania - polały się łzy wzruszenia i zrodziły się nadzieje na szybkie powroty na kolejne obozy - na co z niecierpliwością czekamy i zapraszamy już dziś na kolonie letnie!

PODARUJ WAKACJE DZIECIOM - PODSUMOWANIE

Przyszedł czas na kolejne podsumowania. Właśnie minęły 2 lata odkąd rozpoczęliśmy charytatywną akcję Podaruj Wakacje Dzieciom, której celem jest zbiórka pieniędzy na wakacje dla dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin. W imieniu zespołu Taraski oraz Zarządu Fundacji Art of Living składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom, których działania przyczyniły się do wielkiego sukcesu tej akcji.

Fundacja Art of Living od 10.01.2014 do 31.08.2015 zebrała łącznie kwotę 76 385 PLN, co umożliwiło sfinansowanie kolonii z programem YES i ART EXCEL 90 dzieciom z Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych z Warszawy, Otwocka, Katowic, Poznania, Białegostoku, Opola, Lublina i Przemyśla.O tym, że pomaganie ma sens najlepiej świadczą przykłady, dlatego chcemy podzielić się z Wami dwiema krzepiącymi historiami*:
  1. W czerwcu 2015 na kolonie Art Excel przyjechała 14-letnia Maja, która ma upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Przed przyjazdem na kolonię Maja żyła w swoim wewnętrznym świecie, mało mówiła i nie nawiązywała wielu kontaktów z rówieśnikami. Był to jej pierwszy wyjazd bez rodziców, dzięki czemu miała okazję rozwinąć swoją samodzielność i zaradność. Z każdym kolejnym dniem Maja się otwierała, jej wypowiedzi stawały się coraz bardziej złożone i pewne. Wbrew obawom rodziców Maja aktywnie uczestniczyła we wszystkich zajęciach i świetnie odnalazła się w grupie rówieśników. Kolonię ART EXCEL zakończyła z promiennym uśmiechem na ustach w roli narratora przedstawienia końcowego dla rodziców.
  2. Na zimowisko w styczniu 2015 roku przyjechała Emilka z Katowic, podopieczna Fundacji Aniołów Stróżów. Emilia mimo swoich 12 lat wyglądała na dużo młodszą, niewiele się odzywała i była bardzo nieufna wobec ludzi. Gdy drugiego ranka wychowawczyni dotknęła ramienia Emilii by zapytać, czy jej uczesać włosy, Emilia strzepnęła jej dłoń i wzdrygnęła się nerwowo. Emilia wychowuje się w patologicznym domu, gdzie spotyka ją przemoc, przez co boi się ludzi, co widać po jej twarzy i odruchach. Z każdym dniem kursu Art Excel Emilia stawała się bardziej ufna, zaczęła się uśmiechać i powoli nawiązywała kontakt z rówieśnikami. Zmiany widoczne były także po postawie - zaczęła chodzić bardziej wyprostowana, charakterystyczne skulenie minęło, a jej oczy już nie były wpatrzone w ziemię. Podczas ostatnich czterech dni Emilia poczuła się na tyle bezpiecznie, że można było usłyszeć jej głośny śmiech i zobaczyć, jak wesoło rozmawia z rówieśnikami. Zmiana była niesamowita.
*imiona dziewczynek zostały zmienionePrzykładów - tych mniej i bardziej spektakularnych -są setki . Jednocześnie nadal jest mnóstwo potrzebujących dzieci, którym udział w koloniach YES lub ART EXCEL przyniósłby nie tylko znakomitą rozrywkę, lecz także głęboką przemianę na poziomie fizycznym, emocjonalnym , psychicznym i społecznym. Dlatego gorąco zachęcamy do podążania ścieżką dobroci i życzliwości dla dziecięcych marzeń. Szczegółowe sprawozdania z dotychczasowych działań, numer konta do wpłat oraz możliwe formy pomocy znajdziecie na stronie:
>> Podaruj wakacje dzieciom <<

Filmiki nakręcone w czasie kolonii YES i Art Excel obejrzycie na:
>> FILMIK 1 <<
>> FILMIK 2 <<


Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i życzymy radości oraz wielu sukcesów w roku 2016!

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy sponsorom i darczyńcom, którzy wolą pozostać anonimowi, a których znaczny wkład finansowy umożliwił przeprowadzenie w roku 2015 wielu ważnych inwestycji w Centrum Taraska.

Szczególne podziękowania składamy też naszym niezawodnym fachowcom budowlanym Bogdanowi Blachurze, Tomaszowi Szczygłowi oraz Robertowi Sieńczukowi, którzy jako wolontariusze wzięli na siebie główny ciężar opisanych poniżej prac remontowych i bez wytchnienia pracowali po kilkanaście godzin dziennie, aby ukończyć prace w wyznaczonym terminie.

OPIS PRZEPROWADZONYCH INWESTYCJI W ROKU 2015

W pierwszej połowie roku wyremontowany został gabinet lekarza Ajurwedy. Odświeżone i pomalowane zostały ściany i sufit, wymieniona została wykładzina oraz wstawiono nowe meble. W sierpniu w kuchni Ośrodka zainstalowana została klimatyzacja, dzięki czemu znacznie zwiększył się komfort pracy kucharzy i obsługi kuchennej - zwłaszcza w czasie panujących w tym roku upałów.

Największe zmiany zaplanowaliśmy jednak na koniec roku. Na przełomie października i listopada remontowi poddana została zewnętrzna sala medytacyjna o wielkości 100 m2. Letni domek został przekształcony w całoroczny budynek przystosowany do użytkowania w temperaturach nawet do -10 stopni Celsjusza. Ściany, podłoga oraz sufit zostały rozmontowane, docieplone i zmontowane na nowo. Zamontowana została nowa pachnąca podłoga z desek sosnowych, w oknach zamontowano dodatkowe podwójnie zespolone szyby a sufit pokryto boazerią plastikową. Zmodernizowano też instalację elektryczną oraz zainstalowano nowe grzejniki niskoemisyjne. W Sali stanęło również drewniane podium, a także cztery szafy na buty i okrycia wierzchnie. Inauguracyjny kurs odbył się tam w dniach 25 - 29 listopada.

Kolejnym dużym przedsięwzięciem był remont holu głównego, który przypadł na grudzień. W czasie dwóch tygodni wzmożonej pracy hol przeszedł całkowitą metamorfozę. Ściany i sufit zostały wyrównane gładzią gipsową, a następnie odmalowane. W ścianie zamontowano 42-calowy telewizor. Zapasowe aluminiowe drzwi zostały wymontowane z holu głównego i zamontowane w korytarzu na parterze. Drewniane drzwi prowadzące do gabinetów Ayurwedy zostały wymontowane i zastąpione dźwiękoszczelnymi drzwiami aluminiowymi. Całkowicie wymieniono również oświetlenie sufitowe. Schody zostały podświetlone lampkami ledowymi. Pomieszczenie magazynowe przekształcono w ogólnodostępną szatnię. Zgodnie z projektem architektonicznym wykonany został nowoczesny wystrój holu. Ściany pomalowane zostały w świeżych i jasnych kolorach z zielonymi akcentami. Na przeciwko wejścia głównego stanęło biurko recepcyjne z logo Centrum Taraska. Powstała też poczekalnia i kącik wypoczynkowy z komfortową kanapą. Nowy wystrój holu wzbogacają też dodatkowe tablice magnetyczne, szafka oraz wieszaki.

Dzięki zainstalowanym dźwiękoszczelnym drzwiom oraz szybom wyciszone zostały wszystkie gabinety Ajurwedy na parterze. Efekty grudniowych zmian mogli ujrzeć uczestnicy Sylwestra oraz warsztatów Noworocznych.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOWM I WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY ZA ICH ZAANGAŻOWANIE I WIELKIE SERCE! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2016 :)Sylwester 2015-2016W Tarasce gościliśmy na Sylwestra ok. 90 osób. Wspólna zabawa YOGA & DANCE prowadzona przez Krzysia Sylwestrzaka zaczęła się dynamiczną sesją jogi, następnie przeszliśmy do tańca i zabaw w kręgu. Na lekcji zumby niektórzy odkryli swój talent do tańców latino i złożyli sobie postanowienia kontynuowania tego tańca dalej. O północy podsumowaliśmy rok przy medytacji przy blasku świecy. Nie obyło się też bez sztucznych ogni, które dzieci roznosiły podczas składania sobie życzeń. A potem? tańce do białego rana!

Program noworoczny składał się z artystycznych warsztatów. Dziękujemy prowadzącym: Kasi Dębickiej, Krzysiowi Skolimowskiemu, Paulinie Cygańskiej, Magdzie Wolfart za wspaniałe poprowadzenie sesji i zainspirowanie uczestników do rozwoju osobistego i duchowego. Dobrze było zacząć ten Nowy Rok w tak wybornym towarzystwie!!!

Warsztat Jogi w Powietrzu 1-3.01 (Taraska)
ďťż

Nasi partnerzy

Centrum Promocji Zdrowia
Taraska 19A, 26-337 Aleksandrów (woj. Łódzkie)
tel. (+44) 756 90 18, tel. kom. (+48) 509 861 666
e-mail: kontakt@centrumtaraska.pl
| Strona główna
| Oferta wynajmu
| Kolonie
| Joga i Oddech
| Ajurweda
| Oferty specjalne
| Galeria
| FB fanpage
| RODO


©2014-2017 Centrum Promocji Zdrowia, Wszelkie prawa zastrzeĹźone.
All visits: 3019    Today : 189    On-line: 2